• Kancelaria Upadłość Konsumencka

  Kancelaria Upadłość Konsumencka
  Kancelaria Upadłość Konsumencka
  https://diigo.com/0pc2pi
  https://zenwriting.net/beebeodonnell6/kancelaria-upadlosc-konsumencka-9yp0
  http://smarthouston3.bravesites.com/entries/general/kancelaria-upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-konsumencka-5

  Kancelaria Upadłość Konsumencka Jak przygotować się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej?  Oglądając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chcę rzucić ociupinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

  Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na początku trzeba wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które zaciągnęły pełno zadłużeń i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

  Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

  Tags Tags :
 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :